Už jste někdy hledali informace na internetu? Ano? Super. A už jste někdy hledali informace, které se týkají oboru, který někdo studuje třeba i 8 let, a pak jste šli, třeba do právní kanceláře, dělat odborníky, byť ani nevíte, jak se napíše paragraf? Doufáme, že ne, protože jinak se zařadíte do velké skupiny lidí, kteří se v ničem nevyznají, ale klidně se s vámi budou hádat i dvě hodiny a když je pak někdo vyhodí s tím, že na ně nemá čas, tak se ještě zlobí, že není po jejich.
Se zkušeností z advokátních kanceláří nyní vyvozujeme následující:
a) Občanský zákoník, platný od roku 1964, už dávno není platný, byť ještě v roce 2013 se podle něj jelo. Existuje nový občanský zákoník a ten je opravdu něco jiného. Doporučujeme například zákony pro lidi.
b) Nejedná se jenom o ustanovení zákona – často je právnická čeština trochu něco jiného než obecná čeština
c) Nesnažte se narukovat s vědomostmi na doktora práv
Někdy je fajn, když se na internetu poptáte, co budete potřebovat nebo co se hodí, kde to sehnat. Ale nikdy se z internetu neučte skutečně odborné znalosti. Nevyplatí se to a je vám to spíše k tíži. Jen se podívejte na Soudkyni Barbaru. Ve sporném řízení se označují jako odpůrce a žalobce, i když dávno je zde institut žalobce a žalovaného. Nejenže seriál zachvátil srdce všech důchodců, zachvátil ale také bránice všech odborníků, ať už to je profesionální soudce nebo právník.
Hlavně si neberte z internetu žádné právní rady, neptejte se nikde na webech, a pokud se nejedná o právní poradnu, která je zaštiťována odborníky a kde si můžete najít, kdo přesně vám radí, tak se od toho držte raději dál, protože NIKDY nevíte, kdo se skrývá za obrazovkou na druhé straně.
Může to mít hlavně velmi špatný odraz ve vaší věci, pokud vám někdo špatně poradí a nikoho pak nebude zajímat, že to bylo z internetu.